Jak wzmocnić ręce do Pole Dance – ćwiczenia

Jak wzmocnić ręce do pole dance – wielokrotnie dostawaliśmy o to pytania

Chcąc wyjść Wam naprzeciw – nagraliśmy filmik z ćwiczeniami, które wzmacniają kluczowe partie mięśniowe. I nie są to ćwiczenia wyłącznie na ręce (np. pompki). Ponieważ na utrzymywanie ciała na rurce wpływa wiele różnych grup mięśniowych, o które trzeba zadbać <3

Jak wzmocnić ręce do pole dance

Tutoriale Pole Dance

A więc jak wzmocnić ręce do Pole Dance?

Kalistenika first!

Kalistenika (z gr. kallos – piękno i sthentos – siła) to ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała, np. przysiady, podciąganie na drążku, przysiady czy brzuszki. Regularnie treningi przynoszą szybkie i widoczne rezultaty: wzmacnia się całe ciało! Dodatkowo wysmuklają sylwetkę, poprawiają postawę, niwelują bóle kręgosłupa, rozwijają koordynację.

Mądry trening

Machanie 100 pompek dzień w dzień to nie tędy droga. Uwzględnij w swoim treningu ćwiczenia wykorzystujące 3 fazy pracy mięśni: ekscentryczną, koncentryczną i izometryczną. Ważną rzeczą jest również to, iż na siłę rąk nie wpływają same ręce (jakkolwiek to brzmi :D). Ciało to naczynia połączone i aby mieć siłę w rękach, robić różne triki na drążku czy kole, ważne jest wzmacnianie ciała całościowo – tutaj odgrywają dużą rolę mięśnie grzbietu, brzucha i pośladków.

Ćwicz i bądź świadoma swojego ciała

Wyobraź sobie taką scenkę…Idziesz ulicą i widzisz osobę leżącą na ziemi. Chcesz ją przenieść w bezpieczniejsze miejsce, kilka metrów dalej. Czy łatwo będzie Tobie przenieść osobę bezwładną? A gdyby ta osoba była świadoma, ale mogła napiąć swoje ciało to czy byłoby Tobie łatwiej przemieścić taką osobę?

No pewnie, że tak!

Zatem, gdy po raz kolejny robisz niedoścignioną V-kę (open V, straddle), myślisz tylko o tym, aby ręce mocno trzymały rurki, ale brzuch masz luźny, nogi i pośladki z galarety to wiesz jaki będzie rezultat. Następnym razem spróbuj świadomie naprężyć ciało – ściągnąć łopatki, napiąć nogi i brzuch.

Daj znać czy ten artykuł był przydatny! 🙂

9 rad przed pójściem na pierwsze zajęcia Pole Dance

jak wzmocnić ręce do pole dance
jak wzmocnić ręce do pole dance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *