Pole Teens (11-16 lat)

Pole Dance dla dzieci i nastolatek to połączenie gimnastyki, akrobatyki, ćwiczeń wzmacniających, rozciągających oraz na koordynację w jednym!

Jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie Twojej Nastolatki?

• przede wszystkim pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne
  • buduje dobre nawyki
  • zmniejsza prawdopodobieństwo otyłości i nadwagi, a w rezultacie obniża czynniki cukrzycy typu 2 i chorób serca w przyszłości
  • redukuje niepokój, stres
  • buduje poczucie własnej wartości (nabywa nowe umiejętności, jest w czymś dobra!)
  • budowanie umiejętności społecznych (poprzez zajęcia w grupie – w rezultacie budowanie relacji, umiejętność współpracy w zespole, poznawanie zasad zdrowej rywalizacji oraz umiejętność odnoszenia porażek)
  • większa koordynacja
  • poprawa koncentracji

Ważnym okresem w kształtowaniu zainteresowań ruchowych nastolatka jest okres szkolny. Po pierwsze nauka w szkole wiąże się z długotrwałym unieruchomieniem w ławce czy przy biurku przy książkach lub komputerze, co jest sprzeczne naturalną potrzebą ruchu. Dlatego ważne jest by rodzice mieli świadomość zapotrzebowania nastolatka na ruch i szkody wynikające z jego braku.

Pole Dance Warszawa
Pole Dance dla dzieci i młodzieży Warszawa

Zapraszamy na zajęcia do Pole Dance University – szkoły tańca Pole Dance na Bemowie/ Woli.

Zobacz grafik Pole Dance Kids i Teens Warszawa

A może Twoja Nastolatka ma zadatki na Zawodniczkę?

Czytaj: 9 rad przed pójściem na pierwsze zajęcia Pole Dance