Jak wzmocnić ręce do Pole Dance – teoria :)

Bardzo wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z rurką, pyta jak wzmocnić ręce do pole dance?

Na początek jedna bardzo ważna rzecz – aby zacząć Pole Dance NIE musisz mieć silnych rąk 🙂

Brak silnych rąk to najczęstsza obawa (albo wymówka!) osób, które myślą o zapisaniu się na zajęcia pole dance dla początkujących. To zrozumiała obawa, zwłaszcza, gdy w internecie oglądamy mistrzynie tego sportu. Wykonują one niesamowite ewolucje, które dla „zwykłego śmiertelnika” są nieosiągalne. Póki co.

Warto podkreślić jest, iż Pole Dancerki, które oglądamy na filmikach w sieci, trenują już długo, mają za sobą wiele treningów. Treningi te sprawiają, iż są one z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc coraz silniejsze.

To nie magia, to nie cudowna pigułka – tylko regularny trening, regeneracja organizmu oraz czas.

Zobacz: Platforma szkoleniowa Pole Dance – PoleDanceTutorials.pl

A więc jak wzmocnić ręce do Pole Dance?

Po pierwsze – kalistenika!

Kalistenika (z gr. kallos – piękno i sthentos – siła) to ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała, np. pompki, brzuszki czy przysiady. Regularnie wykonywane treningi kalisteniczne przynoszą szybkie i widoczne rezultaty: harmonijnie wzmacniają mięśnie ciała. Dodatkowo wysmuklają sylwetkę, zmniejszają wady postawy i bóle kręgosłupa, rozwijają koordynację.

Po drugie – mądry trening

Machanie 100 pompek dzień w dzień to droga donikąd. Uwzględnij w swoim treningu ćwiczenia wykorzystujące 3 fazy pracy mięśni: ekscentryczną, koncentryczną i izometryczną. Kolejną ważną rzeczą jest to, iż na siłę rąk nie wpływają same ręce (jakkolwiek to brzmi :D). Ciało to naczynia połączone i aby mieć siłę w rękach, robić różne triki na rurce czy kole, ważne jest wzmacnianie ciała całościowo – tutaj odgrywają dużą rolę mięśnie grzbietu, brzucha i pośladków.

Trzecie – ćwicz i bądź świadoma swojego ciała

Wyobraź sobie taką scenkę…Idziesz ulicą i widzisz osobę leżącą na ziemi. Chcesz ją przenieść w bezpieczniejsze miejsce, kilka metrów dalej. Czy łatwo będzie Tobie przenieść osobę bezwładną? A gdyby ta osoba była świadoma, ale mogła napiąć swoje ciało to czy byłoby Tobie łatwiej przemieścić taką osobę?

No pewnie, że tak!

Zatem, gdy po raz kolejny robisz niedoścignioną V-kę (open V, straddle), napinasz się, aby ręce mocno trzymały rurki, ale brzuch masz luźny, nogi i pośladki jak galareta to finał może być przewidywalny. Następnym razem spróbuj świadomie naprężyć ciało – ściągnąć łopatki, napiąć nogi i brzuch.

Pole Dance Warszawa Bemowo Wola Bielany Ursus Ursynów

Dość teorii! W następnym odcinku to, co tygryski lubią najbardziej – praktyka! <3 Pokażę Tobie ćwiczenia wraz z techniką!

Czytaj też: Mity o Pole Dance cz. 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *