Rura do pole dance w domu

Rura do pole dance – Jak przygotować stanowisko do trenowania Pole Dance w domu?

Czasem myślisz o tym, że rura do pole dance wyglądałaby idealnie w Twoim salonie? A może masz w mieszkaniu dodatkowy pokój, który aż się prosi, aby przerobić go na pokój ćwiczeń?

Nagle w sobotę lub niedzielę wieczorem albo w środę o g 14 nabierasz chęci do szaleństw na rurce, ale studio nie prowadzi wtedy zajęć. A może mieszkasz daleko od studia i zwyczajnie nie masz możliwości ćwiczyć tam tak często, jakbyś chciała?

Wystarczyłoby mieć tylko rurkę do pole dance w domu 🙂

No dobra, ale jak to zrobić, aby telewizor ocalał, kiedy już zaczniesz ćwiczyć, a stolik kawowy nie dostał rykoszetem (albo Twoja noga) ?

Miarka przyjdzie Ci z pomocą! 🙂

Średnica na przestrzeń wokół rurki powinna mieć min. 1,5 m. Oczywiście wszystko również zależy od tego co będziesz chciała robić i jak wysoka jesteś.

Średnica 1,5m niech będzie tą odległością wyjściową. Jeśli jesteś wysoka – warto pomyśleć o przemeblowaniu lub delikatnym przesunięciu mebli, abyś miała więcej miejsca – np. jeśli masz 170, niech średnica będzie 1,7, jeśli oczywiście masz taką możliwość 🙂

SPRAWDŹ: Tutoriale Pole Dance – do ćwiczeń w domu!

Jeśli jednak nie masz możliwości zaaranżować tak pomieszczenia, aby mieć 2 metry dookoła rury – nie przejmuj się! Zostań przy mniejszej średnicy – wtedy cześć figur będzie wykonać ciężej, ponieważ możesz zahaczyć nogą o mebel. Ale chodzi tu głównie o te „wyciągnięte” figury typu Extended Butterfly itd. Natomiast jest wieeeele figury, które są piękne, a nie wymagają wielkiej sali treningowej 🙂

rura do pole dance
rura do pole dance

Jeśli chodzi o rury i jej montaż – jest to temat na osobny post, który wkrótce się pojawi.

Pamiętaj jeszcze tylko o akcesoriach do ćwiczeń – koniecznie materac, jeśli planujesz figury w górze (a na pewno do takich dojdziesz). Materac to must have do każdego treningu, tak samo jak porządna rozgrzewka 🙂

Jak się uczyć samej w domu? Możesz skorzystać z kart z figurami Pole Dance – wtedy musisz sama rozkminić jak do danej figury wejść (opcja dla osób z wyższą świadomością ciała) albo skorzystać z gotowych video-tutoriali, które pokazują i tłumaczą jak krok po kroku wejść do pozycji.

Dodatkowe przybory, które mogą okazać się pomocne do wyposażenia swojego domowego studia to:

  • mata do ćwiczeń
  • kostki do jogi
  • guma, która pomoże przy trudniejszych elementach siłowych

Zobacz także: 11 pomysłów na prezent dla pole dancerki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *