Po czym poznać dobrego instruktora? 8 złotych cech!

Dobry Instruktor to połowa sukcesu – od tej osoby w dużej mierze zależy Twój progres, poniekąd w rękach tej osoby leży Twoje bezpieczeństwo. Zatem jak poznać dobrego Instruktora? Jakimi cechami powinien się wyróżniać?

1. Dobra rozgrzewka to podstawa.

Zwłaszcza w Pole Dance, gdzie ćwiczysz z własną masą ciała (i umówmy się, nie są to dwa kilogramy do dźwigania 😉 ). Rozgrzewka nie może trwać 5 minut, powinna obejmować po pierwsze elementy cardio, po drugie ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. Ta część zajęć, zanim przejdziemy do części głównej, mają za zadanie przygotować Twoje ciało do intensywniejszych ćwiczeń, zmniejszając ryzyko kontuzji.

Jakie przykładowe ćwiczenia spotkasz podczas rozgrzewki? Mogą to być m.in. pajacyki, trucht w miejscu, krążenia głowy, ramion, wymachy, skrętoskłony, skłony w przód, wykroki, przysiady, brzuszki, pomki, deska, wznosy.

pole dance warszawa bemowo wola

2. Dobry Instruktor rozkłada figury na czynniki pierwsze.

Tłumaczy krok po kroku jak zrobić daną figurę. Jest w stanie zobrazować ruch i nakierować Cię na właściwe tory, tak abyś była w stanie wykonać daną figurę.

Ważna rzecz – to normalne, że triki nie wychodzą za pierwszym razem, nawet za drugim 🙂 ale ważne jest, aby Instruktor wkładał całe swoje serce w to, aby pokazać Tobie daną figurę tak dokładnie, jak to możliwe.

3. Dbałość o bezpieczeństwo

… jest wysoko na instruktorskiej liście „must have”. Dobry instruktor zawsze przyasekuruje i rzuci hasłem „to teraz bierzemy materace!”

4. Nie podpiera ścian, nie zagląda do telefonu

… gdy przychodzi powiadomienie o nowej wiadomości na messengerze. 100% uwagi skierowane jest na zajęcia, które prowadzi! Podchodzi o do każdej osoby w grupie, podpowiada jak ułożyć rękę, by nie była tak obciążona w podchwycie czy w jaki sposób zahaczyć nogę pod kolanem, aby mieć lepszą przyczepność. Dlatego pilnuje techniki i jest zaangażowany – złote cechy instruktora 🙂

5. Pole Dance to never ending story

Przede wszystkim dobry instruktor doszkala się cały czas. W rezultacie jeździ na warsztaty, bierze udział w szkoleniach, czyta specjalistyczną lekturę. Chce być coraz lepszy!

6. …dzięki czemu dobry instruktor zna podstawy anatomii 🙂

7. Punktualność

Tak, dobry Instruktor, angażujący się w swoją pracę, jest zawsze na czas 🙂 Jednakże czasem wydarzy się coś na drodze i raz na pół roku może się spóźnić, ale nie może to być standardem.

8. And last but not least 😉 dobry instruktor potrafi zmotywować swoje podopieczne

Ta lista to absolutny must have dobrego instruktora 🙂

Zobacz: 9 rad przed pójściem na pierwsze zajęcia pole dance

A Ty co uważasz? Czy dodałabyś do tej listy kolejny punkt? Daj znać w komentarzu!

Sprawdź Grafik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *