Karolina Os

Na swoje pierwsze zajęcia pole dance poszłam z czystej ciekawości, chciałam spróbować czegoś innego.

Moja wiedza rurkowa ograniczała się do kilku filmików na youtubie. Totalnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Oczywiście w grupie raźniej, więc czekałam na swoje koleżanki …iiiiiii nie doczekałam się. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

Pierwsze zajęcia: jestem sama, nikogo nie znam, stres, coś tam ćwiczę, ale nie jestem silna – czy mi coś wyjdzie? Jak się ubrać? Krótkie spodenki za pupę? OMG nigdy w życiu! Po pierwszych zajęciach wiedziałam, że to jest to 🙂 Ledwo się ruszałam, zakwasy od samego trzymania rąk w górze. Od małego jestem związana ze sportem, ale nigdy nie byłam silna.

Cały czas szukałam czegoś dla siebie i dopiero rurka zatrzymała mnie na dłużej. Tak jestem już uzależniona 9 lat 🙂

pole dance bemowo
Pole Dance Bemowo

W pole dance uwielbiam to, że można odciąć się od wszystkiego. Wchodzę na salę i mnie nie ma, zapominam o wszystkim i skupiam się na tym co robię. Wyjdzie, nie wyjdzie, ale próbuję.

I to jest najważniejsze w rurce, aby się nie poddawać.

Koleżance obok wychodzi, a mi nie? Nie przejmuj się, przyjdzie pora na Ciebie 🙂 Dodatkowo rurka jest dobrą lekcją pokory i cierpliwości. Rób swoje, progres przyjdzie. Ciesz się z każdego obrotu, z każdej figury. Razem z progresem przyjdzie też pewność siebie.

Osobiście walczyłam na czterech etapach nabierania pewności: długie leginsy, spodenki ¾, kolarki a na końcu krótkie spodenki. Trochę to trwało, ale wystarczy uwierzyć w siebie i we własne siły. Bądź cierpliwa, nie spiesz się 🙂

Karolina jest absolwentka SGGW, ukończyła dwa kierunki – Towaroznawstwo oraz Zarządzanie i Inżynierię Produkcji. Przeszła przez lekkoatletykę, koszykówkę, taniec współczesny i hip hop. Dodatkowo w czasie studiów rozpoczęła przygodę z akrobatyką, co dało jej dużego kopa i przerodziło się w pasję do sportów gimnastycznych.

Od 2012 uzależniona od pole dance, swoich sił próbowała także w aerial hoop. Szkoliła się u: Alesia Vazmitsel, Marion Crampe, Alessandra Marchetti, Evgeny Greshilov, Anastasia Skukhtorova, Anastasia Sokolova, Oona Kivela, Pink Puma, Kristina Nekyia (Fit&Bendy), Marlo Fisken, Natasha Wang, Jannyne Butterfly… Certyfikowany instruktor Vertical Dance Pole Fitness na poziomie podstawowym i średnio-zaawansowanym.

Od 2014 trenerka pole dance. Zimą obowiązkowo snowboard, latem rolki i wrotki. Ulubiona wymówka: „Nie mogę mam trening”!


Czytaj także: Jak Pole Dance wpływa na sylwetkę?

Grafik zajęć Pole Dance Bemowo – kliknij tutaj